Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare perioada nedeterminata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare perioada nedeterminata

Buna ziua. In martie 2014 s-a angajat in unitatea noastra, institutile publica - unitate de invatamant un muncitor. Postul era temporar vacant, conf HG 286/2011 cu completarea HG 1027/2014,am organizat concurs cu publicare in MO a postului temporar vacant. Avand in vedere LG 27/2015 si Codul muncii pot transforma contractul de munca al muncitorului din perioada determinata in nedeterminata?
Sau trebuie deblocat postul și organizat alt concurs cu publicare in MO etc.
Va multumesc
Se organizeaza concurs !
Pentru transformarea c.i.m. , va trebui sa se va organizeze examen sau concurs , potrivit HG 286/2011.