Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... ce pot sa fac?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

ce pot sa fac?

Buna ziua. Azi am primit de la primarie o hartie prin care mi se comunica ca in urma sesizarii facute de catre o vecina de rea credinta , ca am constuit o anexa langa gardul de hotar fara autorizatie si ca trebuie sa o demolez.Mentionez faptul ca aceasta constructie nu este pe temelie de beton sau piatra ,este pe 4 stalpi de lemn fara grinzii de sustinere ci doar acoperit cu folie de politilina.Ce art.de lege am incalcat?pot fi tras la raspundere de catre autoritati sau de cei de la inspectia in constructii? Ar trebui sa o demolez?Cum sa procedez?
lory08 a scris:

Buna ziua. Azi am primit de la primarie o hartie prin care mi se comunica ca in urma sesizarii facute de catre o vecina de rea credinta , ca am constuit o anexa langa gardul de hotar fara autorizatie si ca trebuie sa o demolez.Mentionez faptul ca aceasta constructie nu este pe temelie de beton sau piatra ,este pe 4 stalpi de lemn fara grinzii de sustinere ci doar acoperit cu folie de politilina.Ce art.de lege am incalcat?pot fi tras la raspundere de catre autoritati sau de cei de la inspectia in constructii? Ar trebui sa o demolez?Cum sa procedez?