avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1800 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general repartizare excedent ONG AFSP
Discuție deschisă în Contabilitate în general

repartizare excedent ONG AFSP

Buna seara,

As dori sa stiu daca repartizarea excedentului la 31.12.2014 pt. rezerva legala este obligatorie, fiind vorba de un ONG fara activitate economica. Excedentul este rezultat din sponsorizari.
Doresc sa stiu si care sunt notele contabile la 31.12.2014, respectiv 01.01.2015 si daca trebuie excedentul repartizat.

Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Repartizare excedent sfarghiuelena sfarghiuelena Buna ziua.Va rog sa-mi spuneti daca in cazul unei asociatii non-profit excedentul de la sf. anului se repartizeaza astfel 121=117? Va multumesc. (vezi toată discuția)
Rezerve legale la ong martady martady Buna seara va rog sa-mi spuneti daca o asociatie nonprofit este obligata sa constituie reserve legale asemenea unei societati ec va multumesc (vezi toată discuția)
Contabilitate ong phill thomas phill thomas Bună seara! Aş dori nişte informaţii în legătură cu statutul unui ONG. - în ce situaţie se poate spune că un ONG are activitate economică sau ... (vezi toată discuția)