Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... obligativitate casa de marcat/emitere bon fiscal
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

obligativitate casa de marcat/emitere bon fiscal

Buna ziua

Imi spuneti, va rog, daca pt vanzare martisoare handmade trebuie casa de marcat . Ma intereseaza pt un PFA cu activitate principal 9003 (activitate de creatie artistica) si activitate secundara 4789 (comert cu amanuntul prin standuri, chioscuri, piete ). Ma intereseaza pt vanzare in targ si in locuri special destinate de primarie pt vanzarea de martisoare.

Va multumesc anticipat!
intocmai trebuie pentru ca emiteti bon fiscal pentru fiecare persoana fizica care achizitioneaza martisoare de la dumneavoastra
va multumesc