Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... redeschiderea prin reluarea urmaririi penale bazata pe ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

redeschiderea prin reluarea urmaririi penale bazata pe art.93 alin 4 cpp

art.93 alin 4 cpp din legea 135/2010 poate fi invocat pentru redeschiderea urmaririi penale atunci cand s-a solutionat dosarul de catre parchet , iar in tot acest timp partea vatamata minora nu a avut un avocat din oficiu ci doar eu in calitate de reprezentant legal am depus plangerea?
plangerea impotriva ordonantei prim procurorului a fost solutionata si de camera preliminara in mai 2014, fara participarea procurorului si a petentei . pot invoca redeschiderea prin reluarea urmaririi penalere si pentru ca prin decizia curtii constitutionale nr.599/21.10.2014,- art.341 alin 5-8 a fost declarat neconstitutional?