Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Depunere online formular 230 (2%)
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Depunere online formular 230 (2%)

Buna ziua,

Citisem undeva ca s-ar putea depune formularele 230 online. Este adevarat? Daca da, care este linkul ce trebuie accesat?

Multumesc,
Radu
ANAF ONLINE: Formularul 230 se poate depune ONLINE – Cererea pentru direcționarea a 2% din impozitul pe venit

[ link extern ]
Buna seara,

Banuiesc ca sunteti persoana fizica si nu aveti semnatura electronica, prin urmare va trebui sa va faceti un cont pe "Spațiul privat virtual" de la anaf, acolo vi se cere o adresa de e-mail (gmail.com) si un nr de telefon, + va completati toate datele si dupa ce este inregistrat contul, vi se da un numar/cod de inregistrare. Impreuna cu acest cod si cu buletinul in original si copie, va veti prezenta la anaf in termen de 10 zile de la inregistrarea contului online, pentru activare. Dupa aceasta procedura, puteti depune + puteti vizualiza decizii, daca aveti obligatii restante, daca angajatorul va plateste "darile", etc...in raport cu anaf.
Toate cele bune!