Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Urmarire penala - contract de munca in strainatate
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Urmarire penala - contract de munca in strainatate

Buna seara , pe 26 septembrie 2015 am fost depistat pe raza municipiului Dr Turnu Severin conducand sub influenta bauturilor alcoolice . La proba cu alcool-test mi-a iesit o valoare de 0.81 iar in cea biologica (sange ) 1.6 (prima ) 1.45 ( a 2-a )
Pana la data de astazi nu am fost chemat sa dau nici o alta declaratie .
Ce ma intereseaza este urmatorul aspect . De ce dureaza atat de mult sa fiu chemat sa mi se ia cea de-a 2-a declaratie si... Pot parasii teritoriul Romaniei urmand sa fiu reprezentat de tatal meu in instanta si de avocat ?! Vreau sa plec la munca .
Un amic mi-a spus ca se poate sa fiu pus sub control , iar o data pe luna sa merg sa semnez la dansii la politie . Este asa ceva plauzibil?! Multumesc anticipat .
patrascu razvan a scris:

Daca luati legatura cu politistul care se ocupa de dosar, probabil ca o sa fiti si audiat si se termina totul repede, daca asteptati sa va citeze ei, e posibil sa dureze si inteleg ca doriti urgentarea.

Ok , multumesc , o sa iau legatura cu cei de politie , rog sa ramana topicul deschis pana revin cu noi informatii . Seara faina va doresc.