Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... procedura iesire din tara cu minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

procedura iesire din tara cu minor

buna ziua
as vrea sa stiu ce alternaiva are o mama divortata pentru a iesi cu copilul minor din tara fara a avea acordul tatalui din 3 in 3 luni la notar.
nu se pune problema ca tatal nu iar da acordul, mama si copilul locuiesc in UK mama munceste acolo iar copilul este inscris la scoala, au rezidenta iar cand vin in tara pentru un week-end sau o saptamana nu ar mai pierde cate o zi sa mearga la notar
va multumesc
Buna ziua,
Ar trebui ca acordul sa fie dat pentru o perioada mai lunga de 3 luni.
Discutati cu fostul sot si notarul.
Actiune in instanta pentru stabilirea locuintei. Ar cam trebui in UK.