avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 462 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Actualizare cadastru teren
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Actualizare cadastru teren

Pentru prima inmatriculare(actualizare) la cadastru a unui teren este nevoie de acordul vecinului?
Mentionez ca vecinul nu are prima inregistrare facuta, nu are tarusi sau imprejmuire pe teren sau orice alta delimitare a proprietatii vizibila pe teren.
In lipsa acordului eu nu imi mai pot face prima inmatriculare, ce pot face in acest caz?

Alte discuții în legătură

Vecinul nu recunoaste masuratorile topo emamarton emamarton Buna ziua. Am cumparat in 2011 un teren intr-un sat de langa Cluj Napoca, cu scopul de a costrui o casa. Terenul era deja intabulat si avea masuratori ... (vezi toată discuția)
Delimitare hotar laurentiucrina laurentiucrina Bună ziua! Astăzi am început sa mi repar un gard ce separa proprietatea mea de a vecinului... Prin urmare vecinul meu a uitat de omenie și a sărit cu ... (vezi toată discuția)
Amplasare gard fara autorizatie si fara o masuratoare cadastrala raresh raresh Buna ziua, Am cumparat un teren provenit din dezmembrarea unei parcele mai mari (lotul initial a fost parcelat in trei parti). Vecinul, dupa ce a facut ... (vezi toată discuția)