Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Plate taxe primarie
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Plate taxe primarie

Buna ziua,

Am primit documentul informativ privind taxele locale.
La fiecare tip de taxa;
(40) IMPOZIT CLAIDIR
(31) TEREN FOLOSINTA
(43) IMPOZIT AUTO
Am cate un cont bancar la trezoreria statului. Pot plati direct cactre trezorerie fara sa mai fie necesar sa ajung la circa financiara a sectorului??

Multumesc
trezoneria este una si directia de taxe si impozite locale este alta
puteti plati dar in contul serviciului de taxe si impozite locale pe care trebuie sa-l stiti, care este altceva decit anaf si altceva decit trezonerie
Da, puteți plăti.Pe site-ul fiecărei direcții de impozite și taxe găsiți conturile IBAN în care puteți achita.
Exemple:
[ link extern ]

carmen01011958 a scris:

Da, puteți plăti.Pe site-ul fiecărei direcții de impozite și taxe găsiți conturile IBAN în care puteți achita.
Exemple:
[ link extern ]

Va multumesc foarte mult. Si am verificat, conturile coincid cu cele din Documentul Informativ.
Spre informarea tuturor celor interesati! La sectorul 2, toate veniturile virate in conturile specifice au fost "mutate" sau "alocate" de catre Primaria Sector 2, Bucuresti in contul IBAN de amenzi auto! Asa ca in anul urmator nu am mai avut amenzi dar am avut datorii la restul serviciilor!