Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... vechime in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

vechime in munca

Buna ziua,
Spuneti-mi va rog daca munca efectuata in strainatate se poate lua in considerare pentru stabilirea vechimii in munca la noi in tara?
Va multumesc.
Numai daca asa ceva este mentionat in reg.intern sau in ccm aplicabil angajatorului.
Perioada lucrata in strainatate vi se va lua in calcul la pensie, potrivit Legii nr. 263/2010.