avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 833 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... deschiderea unei firme
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

deschiderea unei firme

nu stiu daca a m-ai fost deschis acest subiect.
vreau sa-mi deschid o firma de imobiliare dar nu stau prea bine la capitolul acte. Ce acte imi trebuiesc pentru deschiderea unei firme. Presupun ca tot trebuie sa iau legatura cu un avocat unde gasesc unul pentru ce am eu nevoie? Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Roxana alina Stancu , Avocat 12:32, 6 August 2009
Puteti sa ma contactati
Intrati pe site-ul Registrului Comertului si o sa gasiti actele care va sunt necesare si alte amanunte necesare .
[ link extern ] /
Contracte de constituire societate si statut societate gasiti la documente utile pe site-ul avocatnet
SUCCES!:)
Sau puteti face o programare la biroul juridic din cadrul ORC unde veti primi consilierea necesara.
cred ca un avocat este mai in masura sa se ocupe de formularele si toate actele necesare inregistrarii si autorizarii unei societati .

va puteti alege un avocat de pe lista consultantilor , in functie de zona in care aveti domiciliul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infintare srl d807 d807 MA PUTETI AJUTA CU TOTI PASII PE CARE TREBUIE SA-I FAC PENTRU A INFINTA UN SRL, SAU O ASOCIATIE FAMILIALA,SI CARE AR FI MAI RENTABILA SI DE CE? MENTIONEZ CA ... (vezi toată discuția)
Modificari societate inspectorhr inspectorhr ]Doresc sa stiu urmatoarele: 1-cat costa si ce documente imi trebuiesc pentru cesionarea partilor sociale la un SRL,unde dintre cei doi asociati existenti va ... (vezi toată discuția)
Conditii autorizare ca furnizor de formare profesională mihaescugheorghe mihaescugheorghe Care sunt cerințele ca o asociației să desfășoare activitate de formare profesională Pentru desfășurarea activității de formare profesională ... (vezi toată discuția)