Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj casa neintabulata
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj casa neintabulata

Nu am reușit sa intabulam casa deși este terminata. În caz de divorț, la partaj, cum se ia în considerare casa neintabulata? Nu se poate face partajul pana nu intabulam casa?

Care este motivul pt care nu ati putut intabula imobilul ? Exista autorizație de construcție? Exista proces verbal de receptie finala ?