Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Recalculare dupa L 192/2015
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Recalculare dupa L 192/2015

Buna ziua!
Intreb pentru o ruda, femeie, nascuta in februarie 1953. Este pensionata din noiembrie 2009 si are:
-stagiu complet 28 ani 8 luni
-stagiu realizat 44 ani 6 luni 29 zile
-din care: grupa a II-a 22 ani 7 luni 29 zile
-conditii deosebite 5 ani 8 luni si 21 zile
-conditii normale 10 ani 7 luni 21 zile
Are dreptul la recalculare dupa aceasta lege?
Nu.
A beneficiat de majoare in momentul deschiderii drepturilor prin aplicarea O.U.G.209/2008.
O gasiti mentionata in decizie.
Amanute gasiti aici:

www.avocatnet.ro/content/for...

Comunicatul CNPP se gaseste la pagina 2
Multumesc mult pentru raspuns. Am intrebat pentru ca n-am vrut s-o las sa-si faca sperante zadarnice.