avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 413 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Eroare judecadoreasca - drept la mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Eroare judecadoreasca - drept la mostenire

Buna ziua : Tata-l meu a murin in anul 1977 ,am rmas 2 copiii eu si sora mea cand sa dezbatut mostenirea dupa bunici amandoi
am primit certificat si dupa bunica si dupa bunicul,,,,figurind in certificatul de mostenitori frati lu taicami-ul si mostenitori def Guraui Ion (taicamiu ) numai eu si sora mea ...
Can am ajuns in intanta cu esirea din indiviziune ,,in decizia judecatoreasca a aparut si maicamea Gurau Lenuta ca find mostenitoare dupa defunctul Gurau Ion
Cum sa putut daca pe certificatul de mostenitori a defunctului Gurau Ion (taicamiu ) eram trecuti numai noi copiii ( eu si sora mea ) si in istanta a adaugato si pe mama mea ....
Doresc sa ma sfatuiti ce treb sa fac ...mentionez : ca nici un ul dintre parti sora mea si nici maicamea nu sau prezentata la proces si nici sa contribuie la celtuieli :avocat si judiciare .
procesul sa terminat in anul 2000.

Va multumesc
Ultima modificare: Joi, 10 Martie 2016
19051972, utilizator

Alte discuții în legătură

Moștenirea in cazul recăsătoriei Maria20211 Maria20211 Daca un bărbat cu doi copii a rămas văduv, s-a recăsătorit și cu a doua soție a mai avut un copil , cum se împarte averea la nepoții lui ? Copii ... (vezi toată discuția)
Succesiune foster foster Buna ziua si ma bucur ca exista un forum cu asa ceva ptr toata lumea. Am si eu o problema putin mai conplicata parerea mea in legatura cu succesiunea pe ... (vezi toată discuția)
Iesire din indiviziune/titlu proprietate Maria100 Maria100 Buna ziua, Va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat, o indrumare, cazul de mai jos fiind destul de complicat. Dupa moartea tatalui meu am fost chemata la ... (vezi toată discuția)