avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 472 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratia 394 - modificari
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratia 394 - modificari

Buna ziua,

Va rog sa imi raspundeti la urmatoarele intrebari:

1. se vor declara bonurile fiscale bon cu bon ( valoric si ca numar de bonuri fiscale ) sau raportul zilnic?
2. la facturile emise catre persoanele fizice trebuie sa raportam si CNP -urile acestora?

Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: ameliee01 , utilizator 12:01, 14 Martie 2016
Pana la finele lunii aprilie 2016,cand se va depune forma noua a Declaratiei 394,mai este ceva timp. Nu este exclus ca prevederile actuale sa suporte modificari. In ce priveste bonurile fiscale,acestea se emit la fel ca anul trecut. Vom vedea daca ramane aceasta forma stufoasa,sa speram ca nu.
Multumesc frumos.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 394 simoponea simoponea Buna ziua! Am primit o notificare de la fisc ca nu am depus 394. Firma a raportat in 300 o achizitie prin bon fiscal cu CUI firmei pe bon, dar nu a mai ... (vezi toată discuția)
Bonuri de combustibil si d394 alinafay_bv alinafay_bv 1. Deducerea TVA de pe bon Deducerea TVA de pe documentului justificativ bon (fara factura) se poate face daca: • valoarea bonului inclusiv TVA este ... (vezi toată discuția)
Declaratia 394 se depune pe 0? Carmen91 Carmen91 Am fost si am incercat sa depun aceasta declaratie 394 cu valoare 0, insa la Ilfov nu au vrut sa o mai primeasca, au spus ca pe o nu se mai fac, insa acum ... (vezi toată discuția)