Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratia 394 - modificari
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratia 394 - modificari

Buna ziua,

Va rog sa imi raspundeti la urmatoarele intrebari:

1. se vor declara bonurile fiscale bon cu bon ( valoric si ca numar de bonuri fiscale ) sau raportul zilnic?
2. la facturile emise catre persoanele fizice trebuie sa raportam si CNP -urile acestora?

Multumesc anticipat.
Pana la finele lunii aprilie 2016,cand se va depune forma noua a Declaratiei 394,mai este ceva timp. Nu este exclus ca prevederile actuale sa suporte modificari. In ce priveste bonurile fiscale,acestea se emit la fel ca anul trecut. Vom vedea daca ramane aceasta forma stufoasa,sa speram ca nu.
Multumesc frumos.