avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 848 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Lichidare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Lichidare firma

buna ziua,
detin o firma din 2006. a avut numai o perioada activitate. din 2009 este suspendata
cum pot sa o lichidez?
mentionez ca re ceva datorii la finante. impozitul forfetar din 2008...

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Company Advising , utilizator 16:26, 13 Martie 2016
Buna Ziua

Trebuie sa achitati datoriile pe care le are societatea. Apoi se depun documentele pentru lichidare voluntara.
Dar daca nu achitati nu veti putea, deoarece unul din documentele solicitate la lichidare este certificat fiscal - care trebuie sa fie pe 0.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dizolvare srl madalinavaleria madalinavaleria Buna ziua! Am un SRL infiintat in anul 2008. Nu am desfasurat niciun fel de activitate. Firma este pe 0. In 2009 firma a fost suspendata. In prezent pe ... (vezi toată discuția)
Firma inactiva, in curs de lichidare, declaratii nedepuse larysamat76 larysamat76 Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi privitoare la un SRL. Starea societatii: inceput de lichidare 5ian.2006, procedura inaintata de DGFP Iasi, ... (vezi toată discuția)
Radiere srl ContSters182367 ContSters182367 Poate ma ajutati cu un sfat va rog. Am o societate comerciala, unic asociat, nu am activitate, neplatitor de tva, nu am suspendat-o. Inca tin contabilitatea ... (vezi toată discuția)