Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Lichidare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Lichidare firma

buna ziua,
detin o firma din 2006. a avut numai o perioada activitate. din 2009 este suspendata
cum pot sa o lichidez?
mentionez ca re ceva datorii la finante. impozitul forfetar din 2008...

Multumesc
Buna Ziua

Trebuie sa achitati datoriile pe care le are societatea. Apoi se depun documentele pentru lichidare voluntara.
Dar daca nu achitati nu veti putea, deoarece unul din documentele solicitate la lichidare este certificat fiscal - care trebuie sa fie pe 0.