avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 396 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Inregistrare TVA platita in vama, facturata de ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Inregistrare TVA platita in vama, facturata de comisionarul vamal

La un import de marfa am platit TVA-ul in vama prin intermediul comisionarului vamal, respectiv acesta mi-a emis factura, pe care am platit-o prin banca.Cum inregistrez aceasta factura si ce trebuie sa apara in JC?

Alte discuții în legătură

Importuri !!! stefpasca stefpasca Suntem o firma din Romania care am achizitionat o marfa din Elvetia. Marfa a fost vamuita in Austria de catre un transpotator (comisionar), care a ... (vezi toată discuția)
Taxe pentru achizitie din turcia? MonicaOlariu MonicaOlariu Buna Ziua. In cazul unei achizitii de materiale textile din Turcia, un SRL din Romania, platitor de TVA, ce taxe va avea de platit ? Ma gandesc daca se pune ... (vezi toată discuția)
Plata tva in vama prin comisionar vamal (reprezentant vamal) liliana10 liliana10 Buna ziua, Am urmatoarea problema: O firma din BE aduce din Ucraina in Romania un bun care urmeaza a fi pus in libera circulatie pe teritoriul ... (vezi toată discuția)