Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... modificari legea pensiilor
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

modificari legea pensiilor

Buna ziua. In legatura cu introducerea in legea pensiilor a unui articol care prevede ca mamele cu 3 sau mai multi copii au dreptul sa iasa la pensie cu un an mai devreme, daca acest articol va intra in vigoare, mamele care au fost in pensie anticipata partiala si au trecut la pensie definitiva, inainte de intrarea in vigoare a acestui articol,vor avea dreptul de a solicita diferenta de pensie intre pensia definitiva si pensia anticipata partiala pentru ultimul an?
Cand o sa apara modificarea legii in Monitorul Oficial vom sti despre ce este vorba.