Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... buna seara
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

buna seara

Doresc sa stiu pentru mamele cu de la trei nasteri ..cind se aplica legea si unde trebuie sa se informeze?
Mai intai trebuie sa se aprobe in parlament, in cele 2 camere, aceasta propunere legislativa de modificare a legii pensiilor publice.
Dupa promulgarea de catre presedinte si publicarea legii in MO, legea se poate aplica.