avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 213 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Plata contributii pt concediu medical
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Plata contributii pt concediu medical

buna seara,
sunt gravida si imi voi lua concediu normal (75%) de la data de 1 aprilie , imi platesc darile eu(angajata la firma cumnatului) , vreau sa stiu ce suma/contributii trebuie sa platesc , pt luna aprilie si cat ar trebui sa primesc "bani in mana"de la el .
sumele brute pe ultimele 6 luni sunt unrmatoarele :
martie 2016 : 1050
februarie 2016 : 1050
ian 2016 : 1050
decembrie 2015 : 1468
noiemrie 2015 : 2475
octombrie 2015 : 2314
si ma interesa cat as primii in mana ca sa imi pot face un calcul estimativ la indemnizatie , din luna mai voi intra in prenatal oricum .
ce voi platii pt luna cu concediu 75 % si ce voi platii pt prenatalul care are 85% din venituri?
si inca ceva...ce suma trebuie sa se intoarca la angajator pt plata prenatalului/postnatalului ?
multumesc .

Alte discuții în legătură

Concediu prenatal veronica-t veronica-t Angajarea a fost facuta la inceputul lunii iulie 2010, primul concediu medical l-am luat in februarie 2011 , dupa ce am anuntat la serviciu ca sunt ... (vezi toată discuția)
Bună seara! vin și eu cu o nelămurire. octombrie 2016 - iunie ... Sabina T Sabina T Bună seara! Vin și eu cu o nelămurire. Octombrie 2016 - Iunie 2019 - angajată Ro Iulie 2019 - Ianuarie 2020 - străinătate Februarie 2020 - prezent - ... (vezi toată discuția)
Concediul prenatal si postnatal simona karina simona karina buna ziua as avea o intrebara referitor la plata concediului prenatal si postnatal in conditiile in care mentionez ca eu sunt angajata la o firma dar imi ... (vezi toată discuția)