avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contributie la fondul de mediu-brutarie
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contributie la fondul de mediu-brutarie

Buna seara,

am deschis o brutarie. Cumpar de la furnizori interni pungi pentru a ambala painea pe care o livram clientilor.
Nu stiu daca am vre-o obligatie fata de fondul de mediu,eu,brutaria sau furnizorul de la care achizitionez ?
Va rog,lamuriti-ma cu tot ce puteti asupra acestui aspect.Nu datorez,datorez,cand,cat...cum trebuie sa procedez...
Multumesc tuturor.

Alte discuții în legătură

Obligatii la fondul de mediu csillah csillah Buna ziua! As avea nevoie de lamuriri in ceea priveste obligatiile unei societati comerciale la fondul de mediu. Acesta societate comerciala este o ... (vezi toată discuția)
Raportare ambalaje la fondul de mediu radulescuflore radulescuflore Buna ziua, Am si eu cateva nelamuriri la raportarea ambalajelor introduse pe piata: - daca achizitionez paleti de lemn de la o firma producatoare din ... (vezi toată discuția)
Gestiune ambalaje reutilizabile ALKOR ALKOR Buna ziua ! Legat de gestiune ambalajelor am urmatoarea intrebare: 1. in cazul unei firme care importa ,materie prima transportata in ambalaje reutilizabile ... (vezi toată discuția)