avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 749 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Obligatii la fondul de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Obligatii la fondul de mediu

Buna ziua!

As avea nevoie de lamuriri in ceea priveste obligatiile unei societati comerciale la fondul de mediu.
Acesta societate comerciala este o brutarie, care ambaleaza painea la vanzare ( in fata clientului) in pungi de polietilena.
De asemenea generam deseuri din carton, o parte din acestea sunt importate din strainatate.
Va rog sa ma sfatuiti ce date trebuie sa includem in decaratie.
Cand a fost Garda Nationala de Mediu in control nu ne-au putut specifica ce taxe trebuie sa platim. :(

Multumesc frumos!

O zi minunata!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:56, 20 Decembrie 2009
Vedeti aici toata metodologia de calcul a fondului de mediu :
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contributia la fondul de mediu csillah csillah Buna ziua, Un SRL, fiind o brutarie ce obligatii are catre fondul de mediu? Firma genereaza urmatoarele deseuri: hartie , PET, fier, plastic. Importa ... (vezi toată discuția)
Inregistrare ambalaje import brunette brunette Buna, Am nevoie de o parere referitor la intregistrarea ambalajelor venite din import. E adevarat ca se inregistreaza pe consumabile? Sunt cutii de ... (vezi toată discuția)
Fond de mediu ambalaje mevaioana mevaioana Buna ziua! Nu stiu cat de bine am postat la categorie, dar mai potrivita nu am gasit. Asa avea nevoie de o mana de ajutor, daca se poate, cu o situatie ... (vezi toată discuția)