Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Obligatii la fondul de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Obligatii la fondul de mediu

Buna ziua!

As avea nevoie de lamuriri in ceea priveste obligatiile unei societati comerciale la fondul de mediu.
Acesta societate comerciala este o brutarie, care ambaleaza painea la vanzare ( in fata clientului) in pungi de polietilena.
De asemenea generam deseuri din carton, o parte din acestea sunt importate din strainatate.
Va rog sa ma sfatuiti ce date trebuie sa includem in decaratie.
Cand a fost Garda Nationala de Mediu in control nu ne-au putut specifica ce taxe trebuie sa platim. :(

Multumesc frumos!

O zi minunata!
Vedeti aici toata metodologia de calcul a fondului de mediu :
[ link extern ]