Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Contributia la fondul de mediu
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Contributia la fondul de mediu

Buna ziua,

Un SRL, fiind o brutarie ce obligatii are catre fondul de mediu?
Firma genereaza urmatoarele deseuri: hartie , PET, fier, plastic.
Importa materii prime si din strainatate, se plateste ceva taxa pentru deseurile importate care provin de fapt din ambalajele marfurilor?
Va multumesc anticipat!

Pentru a va informa va recomand urmatoarele acte normative:
-OUGR 196/2005 privind fondul pentru mediu
-metodologia de calcul din 6 iunie 2006 a contributiilor si taxelor datorate la fondul pentru mediu,aprobata prin OMMGA 578/2006.