Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj

Buna ziua! De la divort (anul trecut), nu am facut partajul. Am hotarat sa-l fac prin judecatorie, deoarece nu exista intelegere, iar acum am aflat ca fostul meu sot a plecat acum o saptamana cu actuala sotie si copii acesteia in Spania . Am o intrebare: In lipsa lui se poate face partajul?
Se poate face si daca acesta nu se prezinta, insa este obligatoriu sa fie legal citat, pentru a avea cunostinta de proces si pentru a putea sa isi formuleze apararile
Îi cunoașteți adresa din Spania?
Nu-i cunosc adresa, au anuntat cu doua zile inainte de plecare. Am nevoie de adresa, nu? Adresa din Spania, nu cea din Romania....
Nu in totalitate... din pacate... Incerc sa o aflu.