avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1053 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cheltuieli vanzare - cumparare imobil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cheltuieli vanzare - cumparare imobil

Buna, va rog frumos, puteti sa imi spuneti toate cheltuielile necesare la vanzarea si cumpararea unui imobil!
In mare le stiu dar poate imi scapa ceva.
Mersi si astept raspuns!
Cheltuielile le puteti afla doar la notariat unde veti prezenta actele imobilului ce face obiectul vanzarii.Va puteti adresa oricarui notariat pentru calculul taxelor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Successiune casa parinteasca. buna ziua, ma numesc radu marius. ... radumchristian radumchristian Successiune casa parinteasca. Buna ziua, ma numesc Radu Marius. Suntem 3 frati, parintii nostri au decedat (mama) acum 13 si ani si tatal nostru acum 8 ani, ... (vezi toată discuția)
Ce documete si cat trebuie sa platesc pentru vanzarea unui ap de 2 cam jose manuel jose manuel buna ziua va rog sa-mi spuneti ce doc imi trebui pentru vanzarea ap si cat trebui sa platesc dar inainte sa va spun cum stau lucrurile:am cumparat ap in 2000 ... (vezi toată discuția)
Schimb de imobil roxana luiza roxana luiza cat m-ar costa actele pentru a face schimb de locuinte? (vezi toată discuția)