Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acordate tichete masa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acordate tichete masa

In programul de lucru rotativ continuu/turnus in care un angajat efectueaza mai multe zile lucrate decat zilele lucratoare calendaristice,beneficiaza de tichete masa pe zilele ce depasesc zilele lucratoare calendaristice?
de exemplu luna martie 2016: zile lucratoare calendaristice:23
zile lucrate in program turnus :24
Poate beneficia de tichetul de masa pe a 24 a zi lucrata?
Da,sporurile se dau dar tichetul de masa?se acorda sau nu?
V-am expus mai sus ca nu este posibil sa se acorde un numar de tichete de masa mai mare de numarul de zile lucratoare.
Ok,multumesc