Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Igrasia in apartamentul vecinului
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Igrasia in apartamentul vecinului

Unde trebuie sa am adresez ca sa pot face o reclamatie impotriva vecinului, care este un focar de infectie, deoarece are peretii plini de igrasie, cand deschide usa si iese din casa se umple de miros greu casa scarii pe 2 etaje. Daca intri in apartamentul lui si stai mai mult de 5 minute, poti sa iti arunci hainele de pe tine fara sa le mai speli,deoarece nu mai iese mirosul de mucegai din ele indiferent cat de mult le speli, nu mai zic respirat in acel apartament.:frantic:
Puteți să faceți o sesizare catre primăria din oras care la rândul ei ar trebui să facă o anchetă socială .
Vecinul nu este racordat la sistemul de incălzire ?
diana-alina a scris:

sa pot face o reclamatie impotriva vecinului, care este un focar de infectie,

Daca exista riscul unui focar de infectie,sesizati oficial autoritatea de sanatate publica