Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare

Sotia mea este nascuta la 23.06 1958,are o vechime in munca de 24 ani din care 19 ani in gr.II.Doresc sa stiu cand are dreptulsa depuna cerere de pensionare si la ce tip de pensie trebue sa depuna cererea?Limita de varsta,anticipata sau anticipata partial?Va multumesc!
Cu un stagiu total de cotizare de aproape 29 de ani are acces doar la pensie de limita de varsta .
Limita de varsta la 61 de ani si 1 luna.