Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

buna ziua,
va prezint un caz daca ma pooate ajuta cineva cu raspuns.
in curte sunt doua familii, doi frati, dupa moartea bunicii au fost la notar si li s a facut un ct din care reiese ca ei sunt cei doi mostenitorri.
acum tata a murit si noi trebuie sa facem suucesiunea, sa poata trece mama casa pe numele ei, masina...
Putem face aceasta succesiune daca tata si fratele sau au doar acel act de la notar in care scrie k ei sunt mostenitorii, nu sunt trecute date despre pamant..
multumesc anticipat pt raspuns
Mergeti cu actele la notar.
Trebuie vazute actele.