avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori Vanzare actiuni SIF
Discuție deschisă în Bursa de valori

Vanzare actiuni SIF

Buna ziua,

As dori sa vand 6000 actiuni SIF Muntenia. Cum trebuie sa procedez si care este pretul acestora?
Cel mai recent răspuns: merlyn , utilizator 17:31, 30 August 2009
Luati legatura cu un trader sau un broker . Nu aveti un cont pe aceste actiuni la una din firmele de pe piata .
Intrati pe www.tradeville.ro si vedeti cu cat s- au tranzactionat vineri .
Revin cu ultimul pret 0.6900

CompaniaCotatii spotDerivateGraficeStiriRapoarteDate finRate finMultipli piataActionariDividende0.6850 0.6900 0.7000 Bid Ultimul pret Ask vinde/cumpara Analiza tehnica adauga la lista Bid 0.6850 (5,000)
Ask 0.7000 (17,500)
Ultimul pret 0.6900 0.00
Pret referinta 0.6900

Imi puteti recomanda un trader sau un broker unde as putea sa le vand?
Va recomand sa accesati websitul Bursei de Valori Bucuresti unde puteti afla detalii despre toti intermediarii autorizati si informatii legate de tranzactionare:

[ link extern ]

Puteti face selectia intermediarilor dupa localitatea in care va aflati pentru a avea un acces mai facil.

Mult succes!
Banuiesc ca aceste actiuni le aveti in urma cuponiadei , si nu le-ati cumparat printr-un broker de pe bursa. Daca este asa eu va sfatuiesc sa nu le vindeti acum . Asa cum le-ati tinut atatia ani le mai puteti tine macar 2 ani. Acum preturile sunt foarte jos si este foarte probabil ca in urmatoarele luni sa mai avem o cadere a indicilor bursieri nu doar din Romania . insa aceea va fi ultima cadere inaintea unei cresteri care va dura cativa ani . asa ca nu e nici o graba.
Pe bursa vinde sus si cumpara jos. Ori acum e tocmai situatia inversa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Valoare actiuni sif oltenia bgina bgina UNDE MA POT ADRESA PENTRU VINZAREA UNOR ACTIUNI LA SIF OLTENIA=D> (vezi toată discuția)
Actiuni sif assbell99 assbell99 daca vreau sa-mi vand actiunile detinute la Sif este obligatoriu sa ajung la Depozitarul central? (vezi toată discuția)
In legatura cu despagubirea proprietatii - actiuni Tudor Popazu Tudor Popazu in conditiile in care doresc instrainareaactiunilor sau depunerea acestora catre o companie care imi poate da un numerar avantajos ,se poate unde trebuie sa ma ... (vezi toată discuția)