avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 695 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Completare bilant
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Completare bilant

pentru intocmirea bilantului 2015
-active 1420000lei
-cifra afaceri 5000000lei
-nr. sal. 139
unde se incadreaza firma
1.entitati mijlocii
2. entitati mici
3. microentitati ??
multumesc
Cel mai recent răspuns: georgianahandac , utilizator 20:15, 1 Aprilie 2016
EU am zis entitati mici ....dar bilantul nu ma lasa sa -l validez decat la microentitati ceea ce nu ecorect
Important!

Entitatea schimba categoria in care se incadreaza doar daca in doua exercitii financiare consecutive depaseste sau inceteaza sa depaseasca cel putin doua dintre criteriile de marime. Prin doua exercitii financiare consecutive se intelege exercitiul financiar precedent celui pentru care se intocmesc situatiile financiare anuale si exercitiul financiar curent, pentru care se intocmesc situatiile financiare anuale
pai da am tinut cont si eu am zis entitati mici si el totusi imi valideaza la microentitati
mai am o firma care nu depaseste nimic si am incadrat-o la microentitati si totusi el mi-o valideaza la entitati mici :(
AM REZOLVAT-O PROGRAMUL DE BILANT ERA ERONAT !! ATENTIE E O ALTA VERSIUNE 28.03.2016

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Trecerea de la microintreprindere la entitate mică. ce se modifică la întocmirea situațiilor financiare anuale? Laura_MB Laura_MB Buna ziua. As dori sa stiu ce obligatii apar in cazul trecerii de la microintreprindere la entitate mica. Multumesc anticipat pentru raspuns. (vezi toată discuția)
Bilant la 30.09.2018 pentru distribuirea dividendelor ratfelicia ratfelicia Buna ziua, La bilantul (interimar) de la 30.09.2018 , pentru distribuirea dividendelor in cursul anului 2018, oare trebuie si notele ... (vezi toată discuția)
Intocmire bilant an 2013 alice53 alice53 o societate a fost la impozit pe profit pana in 31.01.2013 ... cu data de 01.02.2013 ea a devenit microintreprindere.... cum se face bilantul pt anul 2013 ... (vezi toată discuția)