Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Completare bilant
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Completare bilant

pentru intocmirea bilantului 2015
-active 1420000lei
-cifra afaceri 5000000lei
-nr. sal. 139
unde se incadreaza firma
1.entitati mijlocii
2. entitati mici
3. microentitati ??
multumesc
EU am zis entitati mici ....dar bilantul nu ma lasa sa -l validez decat la microentitati ceea ce nu ecorect
Important!

Entitatea schimba categoria in care se incadreaza doar daca in doua exercitii financiare consecutive depaseste sau inceteaza sa depaseasca cel putin doua dintre criteriile de marime. Prin doua exercitii financiare consecutive se intelege exercitiul financiar precedent celui pentru care se intocmesc situatiile financiare anuale si exercitiul financiar curent, pentru care se intocmesc situatiile financiare anuale
pai da am tinut cont si eu am zis entitati mici si el totusi imi valideaza la microentitati
mai am o firma care nu depaseste nimic si am incadrat-o la microentitati si totusi el mi-o valideaza la entitati mici :(
AM REZOLVAT-O PROGRAMUL DE BILANT ERA ERONAT !! ATENTIE E O ALTA VERSIUNE 28.03.2016