avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 964 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Un pic de ajutor
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Un pic de ajutor

am si eu o nedumerire Acum cateva zile am dat examenul pt permisul auto si a trebuit sa completez pe o foaie data de examinator perioada in care am facut scoala de soferi si eu am scris din 15 iunie pana in 16 iulie dar in dosar scria 15 iunie-21 iulie si examinatoru mi-a zis ca ii dosar penal si pot face chiar inchisoare pt asta acuma nu stiu daca mia zis sa ma sperie sau a vorbit serios si nici nu stiu cum sa aflu poate imi spune cineva daca chiar risc sa fac inchisoare pt asa ceva
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 22:52, 9 August 2009
A vrut ori sa va sperie ori pesemne sunteti atat de draguta incat nu avea alt motiv sa intre in vorba cu dvs!B-)
Daca ati terminat anul acesta scoala de soferi oricum nu avea importanta cand ati terminat-o fiindca cursurile sunt valabile 1 an de zile!:D
Stati linistita,nu se va intampla nimic.Daca va mai intreaba,spuneti ca sunteti emotiva si v-ati incurcat.
andymaurul a scris:

Stati linistita,nu se va intampla nimic.Daca va mai intreaba,spuneti ca sunteti emotiva si v-ati incurcat.

Imi place sfatul cu emotivitatea Andy!=D>
Nu cred ca mai are cand sa o intrebe pe domnisoara . Doar daca nu a picat examenul respectiv!:D
examenul l-am trecut luni trebuie sa merg dupa permis dar imi era frica deja ma vedeam cu catusele la mana:)
Hahaha! ma mir ca respectivul politist nu ti-a lasat si numarul lui de telefon pentru consiliere juridica!:D

Alte discuții în legătură

Redobandire permis auto dobi dobi mi-a fost anulat permisul de conducere(pt alcool).pronuntarea s-a facut pe 15 iulie 2011.og 195 spune textual ca === ma pot prezenta la examen la un an da la ... (vezi toată discuția)
Noul cod rutier 2013 probleme cu varsta legala ! alexamrian alexamrian buna ziua. am o mica problema cu intrarea in vigoare a noului cod rutier, si anume varsta legala pentru cat. c ,c+e .18 ani impliniti dupa actualul cod , 21 ... (vezi toată discuția)
Conducere fără permis. cum să mă comport optim în caz că sunt oprit de poliție și cum mă pot apăra? ContTemporar ContTemporar Salut tuturor, Sunt student in strainatate si am picat de 3 ori examenul de traseu. Fiind plecat mult timp din tara, scoala mea de soferi a expirat; mai ... (vezi toată discuția)