avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 941 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Serviciu inchiriere
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Serviciu inchiriere

Buna ziua,

Cum pot sa ofer spre inchiriere un videoproiector unei firme. As dori sa stiu cum pot sa fac asta legal dar fara sa infiintez o firma. Sunt persoana fizica si nu am PFA sau alta societate.
Exista posibilitatea printr-un contract si firma care inchiriaza sa isi deduca cheltuielile?

Multumesc.

Alte discuții în legătură

Legalitate inchiriere si subinchiriere GermanAlex GermanAlex Cineva detine deja 5 contracte de inchiriere. A aparut perspectiva altor contracte. Se inchiriaza spatii detinute personal. Respectivul are si un SRL fiind ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli combustibil - ajutor sub_bass2002 sub_bass2002 Buna. Am o intrebare si daca puteti va rog ajutati cat mai repede. Am o firma care presteaza servicii la o alta firma. La firma respectiva nu este angajata ... (vezi toată discuția)
Urgent - contract inchiriere sediu firma Cstrut Cstrut Buna ziua, este legala inchirierea unui apartament (pentru sediu de firma) de catre o persoana fizica care este administrator sau asociat al firmei pt care ... (vezi toată discuția)