avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 864 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... CASS la dividende
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

CASS la dividende

Buna ziua,
Vreau sa stiu in ce an a fost introdusa pentru prima data legea cu plata CAS pe Dividende?
Si daca se plateste si din urma daca nu s-a platit?
Va multumesc!

Ultima modificare: Marți, 5 Aprilie 2016
mariam69, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:27, 5 Aprilie 2016
A fost introdusa de pct. 109 al art. I din ORDONANŢA DE URGENŢĂ nr. 125 din 27 decembrie 2011 publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 938 din 30 decembrie 2011.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozitul pe venitul din arenda cata8 cata8 Anul trecut am platit impozitul pe venitul din arenda in sistem real. Anul acesta, am inteles, ca plata impozitului pe venitul din arenda a cazut in sarcina ... (vezi toată discuția)
Legislatie crestere copil lucia-stefania lucia-stefania va rog, imi puteti spune daca la a patra nastere beneficiez de indemnizatie crestere copil si de concediu platit ptr. cresterea copilului? copilul e nascut in ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! soția este însărcinată și nu a lucrat deloc ... darialin darialin Bună ziua! Soția este însărcinată și nu a lucrat deloc până acum. Poate beneficia de indemnizație? Sau de orice alt ajutor de la stat? (vezi toată discuția)