Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... CASS la dividende
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

CASS la dividende

Buna ziua,
Vreau sa stiu in ce an a fost introdusa pentru prima data legea cu plata CAS pe Dividende?
Si daca se plateste si din urma daca nu s-a platit?
Va multumesc!

mariam69, utilizator
A fost introdusa de pct. 109 al art. I din ORDONANŢA DE URGENŢĂ nr. 125 din 27 decembrie 2011 publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 938 din 30 decembrie 2011.