Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire pe salariu / executare silita bunuri
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire pe salariu / executare silita bunuri

Buna ziua ! Am primit o instiintare de poprire pe salariu , si am fost informata si de cei de la societate. Spuneti-mi va rog, daca s-a infiintat aceasta poprire pe salariu, mai pot sa-mi execute silit bunurile , in masura in care datoria nu este foarte mare ( 8500 lei)? Si daca toate bunurile sunt pe sot ? Si eu cum trebuie sa procedez in acest caz?Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.Multumesc.
Bunurile imobile se executa numai pentru datorii mai mari de 10.000 lei.
Probabil o sa va tot ia din salariu.
Daca bunurile sunt pe numele sotului, nu au cum sa le execute.
multumesc pt raspuns. Eu trebuie sa mai iau legatura cu ei acum, sau astept sa-mi opreasca din salariu?
Nu aveti de ce sa luati legatura decat daca vreti sa platiti sau sa le propuneti o intelegere de plata, sa platiti mai repede, in acest caz, executarea se poate suspenda.