Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... cadastrare teren extravilan
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

cadastrare teren extravilan

Buna ziua,
Am cumparat doua terenuri extravilane de cate 500mp acum cativa ani.
Aceste terenuri nu sunt imprejmuite si nici delimitate.Pana acum a crescut porumb pe acest teren. De fapt toata zona era una agricola.
Va rog frumos, daca stie cineva sa-mi spuna ce pasi sunt de facut pt a imprejmui si delimita legal cele doua terenuri.

Multumesc.
Obtineti o autorizatie de construire pentru imprejmuire si luati legatura cu un expert cadastru pentru trasarea limitelor de proprietate.