avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 667 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... cadastrare teren extravilan
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

cadastrare teren extravilan

Buna ziua,
Am cumparat doua terenuri extravilane de cate 500mp acum cativa ani.
Aceste terenuri nu sunt imprejmuite si nici delimitate.Pana acum a crescut porumb pe acest teren. De fapt toata zona era una agricola.
Va rog frumos, daca stie cineva sa-mi spuna ce pasi sunt de facut pt a imprejmui si delimita legal cele doua terenuri.

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: FLORIN FLOREA , Expert cadastru autorizat ANCPI / OCPI 10:28, 9 Aprilie 2016
Obtineti o autorizatie de construire pentru imprejmuire si luati legatura cu un expert cadastru pentru trasarea limitelor de proprietate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratii aramcos aramcos Am solicitat alipirea unor terenuri si mi s-a cerut declaratie precum ca amplasarea poste sa fie modificata deoarece figureaza in extravilan . Zona este o ... (vezi toată discuția)
Ce inseamna act de buna vecinatate yulyus yulyus Am cumparat un teren intravilan prin contract de vanzare cumparare, am facut cadastru, avem intabulare si extras de carte funciara, am platit impozitul la ... (vezi toată discuția)
Trecerea de la extra la intravilan! drgs drgs Salutare, Se poate trece un teren de la extravilan la intravilan dupa cumparare? Dorim sa cumparam 500mp dintr-un teren extravilan de 4000mp pt a constui in ... (vezi toată discuția)