avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inregistrari in contul 615
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inregistrari in contul 615

buna ziua

as vrea sa stiu daca literatura de specialitate de genul "codul fiscal"pentru economisti sau "farmacia mea" pentru farmacisti , pot fi considerate chelt cu pregatirea personalului si contabilizate in contul 615.
sau pot fi considerate consumabile si puse in 604? sau ce alte pareri aveti .
multumesc
Cel mai recent răspuns: Marian Trutan , Contabil 13:43, 7 Aprilie 2016
Cartile de specialitate mentionate,nu pot fi considerate cheltuieli cu pregatirea personalului,acestea fiind materiale de natura obiectelor de inventar(inregistrare in cont 603 si implicit in cont 8035)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obiect de inventar katica katica SC a achizitionat diverse obiecte de inventar pe parcursul anilor 2007,2008 pt care nu s-a facut inregistrarea 603=303. Este gresit daca aceasta descarcare se ... (vezi toată discuția)
Inregistrare extrabilantiera in cont 8035 thesimonelu thesimonelu poate ma puteti ajuta in urmatoarea problema: am achizitionat stampila asociatiei, asociatie a parintilor, fara scop patrimonial, neplatitoare de TVA...la ... (vezi toată discuția)
Uzura obiect inventar florisp2009 florisp2009 Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti cum se poate evidentia uzura unui obiect de inventar de 1700 lei. uzura integrala 603 = 303 cu suma de 1700 ... (vezi toată discuția)