Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inregistrari in contul 615
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inregistrari in contul 615

buna ziua

as vrea sa stiu daca literatura de specialitate de genul "codul fiscal"pentru economisti sau "farmacia mea" pentru farmacisti , pot fi considerate chelt cu pregatirea personalului si contabilizate in contul 615.
sau pot fi considerate consumabile si puse in 604? sau ce alte pareri aveti .
multumesc
Cartile de specialitate mentionate,nu pot fi considerate cheltuieli cu pregatirea personalului,acestea fiind materiale de natura obiectelor de inventar(inregistrare in cont 603 si implicit in cont 8035)