Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Editia de Weekend a Avocatnet.ro - ce ati dori sa ...
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Editia de Weekend a Avocatnet.ro - ce ati dori sa cititi?

Ce anume ati dori sa cititi in editia de week-end a avocatnet.ro? Noi ne gandim sa dezvoltam o editie speciala, in fiecare week-end. Cateva articole care sa abordeze aspectele legate de viata noastra normala, dincolo de afaceri si de serviciu.

Printre ideile pe care voiam sa le urmam:
- discutii cu medicii despre anumite afectiuni des intalnite in societatea moderna (lipsa unor minerale si vitamine, diferite tipuri de boli profesionale, etc)
- jurnale de calatorie
- prezentarea unor oameni / locuri sau idei interesante, care sa ofere publicului cititor motivatia de a vedea mai ales partea buna a vietii.

Ce parere aveti? Ce anume credeti ca ar putea fi inclus cu succes intr-o editie de week-end a unui cotidian orientat spre afaceri, asa cum este Avocatnet.ro?

Multumim anticipat pentru idei.

PS
Daca aveti experiente proprii pe care doriti sa le impartasiti publicului Avocatnet.ro, va invitam sa ne trimiteti materialele in cauza la adresa redactie@legalnet.ro. Promitem sa publicam cele mai bune materiale.
De acored si eu cu toate propunerile. Dar ,daca se poate, ar fi bine sa existe si niste link-urifoarte utile, de exemplu: posta romana (pt. coduei postale), BNR,( pt. cursul valutar), etc.
Ce ziceti?