Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CONCEDIU ODIHNA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CONCEDIU ODIHNA

Daca un salariat isi da demisia la 31.03.2016 (lucreaza doar 3 luni in 2016):
calculez 21 CO/12 luni= 1, 75 CO luna x 3 luni = 5,25 zile de CO

Intrebare: Este corect 5 zile de CO sau rotunjesc la 6 zile?

Multumesc.
Este corect 5 zile lucratoare de CO.