Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu medical

Se poate ca medicul de familie sa dea de doua ori intr-o luna concediu medical?
Potrivit art. 25 din Ordinul 60/ 2006, medicii de familie au dreptul de a elibera certificate de concediu medical pentru incapacitate temporară de muncă cu durata de cel mult 10 zile calendaristice, în una sau mai multe etape.

Prin urmare, exista posibilitatea ca un medic de familie sa acorde de doua ori intr-o luna concediu medical.