avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 942 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Echivalare competente profesionale
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Echivalare competente profesionale

Bunaziua,
As dori sa stiu ce institutie se ocupa cu echivalarea competentelor profesionale.
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:25, 13 Aprilie 2016
Dati-ne mai multe detalii despre problema dvs?
Am lucrat, timp de 3 ani, in Cipru, la o firma de constructii, ca desenator tehnic, in AutoCad 2D, versiunea 2010, neavand o specializare in acest domeniu. Profesia mea este de Inginer in Industria Alimentara. Sunt interesata de echivalarea competentei profesionale de desenator tehnic si/sau de desenator in AutoCad, insotita de eliberarea unui certificat.
Aveti o diploma sau un certificat de absolvire ca desenator tehnic?

Incercati la : Ministerul Educaţiei Naționale şi Cercetării Ştiinţifice
Centrul Naţional de Recunoaştere şi Echivalare a Diplomelor
Str. Spiru Haret, nr. 12, Sector 1, 010176 Bucureşti
E-mail : cnred@edu.gov.ro
nu
Incercati sa va adresat institutiei de mai sus.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Activitate profesionala marimitis marimitis Buna ziua! In baza certificatuli de calificare profesionala primit inafara tarii eu pot sa activez pe teritorilul Romaniei? Multumesc. (vezi toată discuția)
Diploma naturopatie franta sandra1987 sandra1987 Buna ziua, Incurand voi obtine diploma de Practician Naturopat in Franta. Din moment ce este o profesie nereglementata in Franta si in majoritatea tarilor ... (vezi toată discuția)
Recunoasterea, in italia, diplomei de studii universitare lucianbidasca lucianbidasca Buna ziua , Ma numesc BIDASCA LUCIAN, am absolvit UNIVERSITATEA ''GH. ASACHI'' IASI , FACULTATEA CONSTRUCTII DE MASINI SI MANAGEMENT INDUSTRIAL in ... (vezi toată discuția)