Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Întrerupere in cele 12 luni necesare indemnizatiei de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Întrerupere in cele 12 luni necesare indemnizatiei de crestere copil

Bună ziua, am si eu o întrebare m-am angajat in luna octombrie anul trecut am lucrat pana pe data 4 martie când mi-am dat demisia , m-am angajat pe data de 24 martie, acum sunt insarcinata trebuie sa nasc in luna noiembrie mai primesc indemnizație daca am aceea scurta întrerupere? O zi buna va doresc!

Legea a fost Promulgata de Presedintele tarii,urmand sa apara in Monitorul Oficial.