Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Cota tva
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Cota tva

revin cu aceeasi problema o factura de la un furnizor cu tva la incasare din noiembrie 2015, tva 24%,factura o platesc esalonat in 18 rate, am inteles ca trec in 4426 fiecare rata lunara, dar care este cota de tva, 24 sau 20?
Cota ramane cea de pe factura emisa in nov. 2015, anume 24%.