avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 854 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... legislatia rutiera in 2006
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

legislatia rutiera in 2006

Ce sanctiune se dadea in 2006 pentru depasirea refugiului de tramvai pe partea stanga nerespectarea indicatorului ocolirii?

Ce sanctiune se dadea in 2006 pentru depasirea refugiului de tramvai pe partea stanga care implica si vatamarea usoara unei persoane?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 21:45, 14 August 2009
Buna seara,care este substratului interesului dvs retroactiv?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Culpa comuna cu vatamare corporala in accident rutier Anisina Anisina In data de 31.10.2009 am fost implicata intr-un accident despre care politia spune ca ar fi culpa comuna.Am depasit refugiul de tranvai pentru a vira catre ... (vezi toată discuția)
Accident circulatie urgent irinarosulescu irinarosulescu Am nevoie URGENTA de o lamurire. Am fost implicata intr-un accident de circulatie in felul urmator: Eu mergeam regulamentar (pe Sos. Oltenitei pt cei ce stiu) ... (vezi toată discuția)
Accident sub influenta bauturilor alcoolice ivascanu ivascanu buna ziua .. am avut un accident saptamana trecuta si am fost depistat cu o alcolmie de de 0,33 in aerul expirat precizez ca accidentul este din vina mea ... (vezi toată discuția)