Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Dauna totala RCA
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Dauna totala RCA

Buna ziua.
As vrea sa ma edificati asupra unei probleme.
Am fost implicat intr-un accident din vina altui conducator auto. S-au facut toate documentele constatatoare si a urmat deschiderea dosarului de dauna. Am primit o oferta de despagubire de 13000 lei in cazul in care masina nu se repara si aprox. 18000 daca masina se repara si vor fi furnizate toate documentele necesare. Intrebarea mea este: In cazul in care accept despagubirea de 13000 am obligatia de a radia masina si a o vinde la un centru de colectare pentru diferenta de maxin 25% sau pot sa o pastrez sau sa o vand pe bucati?
Multumesc anticipat.
Nu sunteti obligat sa o duceti la un centru de colectare, o puteti vinde ca si piese de schimb
Ramane la latitudinea dvs. ce faceti cu autoturismul avariat.