avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 925 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Despre donatiile anonime in bani
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Despre donatiile anonime in bani

As vrea sa stiu cum pot primi donatii de la donatori (mai mult sau mai putin) anonimi. Vreau sa pun pe un site o pagina pentru donatii si sa pun un cont, o adresa de PayPal si alte metode de plata pentru ca doritorii sa faca donatii pentru dezvoltarea unei Asociatii nonprofit.
Deasemenea, vreau sa stiu daca pot primi donatii pentru o firma SRL sau pentru o persoana fizica, pur si simplu.
Multumesc mult.
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 16:46, 16 August 2009
atticus a scris:

[...] Donatiile pe societati comerciale nu au sens.


De ce?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se calculeaza impozitul pe bursa Cosmin140 Cosmin140 Buna ziua Societatea noastra se ocupa cu Formare Profesionala a Adultilor pentru vanzatori, bucatari etc. si dorim sa dam o suma de bani ca bursa. Cum se ... (vezi toată discuția)
Sponsorizare cristinadum cristinadum In ce conditii poate o Societate Nationala sa faca o sponsorizare catre un club sportiv atata timp cat in statul de organizare si functionare nu exista o ... (vezi toată discuția)
Sponsorizari Elleny Elleny Buna! Va rog daca poate cineva sa imi spuna si mie care este modificarea legislativa privind sponsorizarile? Multumesc anticipat. (vezi toată discuția)