Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Despre donatiile anonime in bani
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Despre donatiile anonime in bani

As vrea sa stiu cum pot primi donatii de la donatori (mai mult sau mai putin) anonimi. Vreau sa pun pe un site o pagina pentru donatii si sa pun un cont, o adresa de PayPal si alte metode de plata pentru ca doritorii sa faca donatii pentru dezvoltarea unei Asociatii nonprofit.
Deasemenea, vreau sa stiu daca pot primi donatii pentru o firma SRL sau pentru o persoana fizica, pur si simplu.
Multumesc mult.
atticus a scris:

[...] Donatiile pe societati comerciale nu au sens.

De ce?