avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 893 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... custodie temporara minor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

custodie temporara minor

in urma unei actiuni de reincredintare minor am obtinut custodia temporara prin hotarare definitiva si irevocabila pe calea ordonantei presedintiale,fondul urmand sa se judece ulterior.Avand aceasta hotarare pot calatori in strainatate cu minorul fara a fi necesar acordul tatalui?
Cel mai recent răspuns: MIHAI GRIGORE , Avocat 21:12, 11 August 2009
Da. Puteti calatori . Va trebuie pasaport sau act de identitate si hotararea judecatoreasca in original!
Vacanta placuta!
=D>

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incredintare minor din afara casatoriei aadynna aadynna se poate introduce o cerere de ordonanta presedintiala pentru incredintare minor din afara casatoriei? (vezi toată discuția)
Pot iesi din tara cu copilul? virgo19 virgo19 Buna seara! Va rog sa ma ajutati cu o informatie, pentru ca vreau sa fiu sigura... Am o fetita de 1 an si 9 luni, si sunt despartita de tatal ei. Nu am ... (vezi toată discuția)
Iesirea din tara cu un minor pe baza certificatului de grefa ContSters241037 ContSters241037 sunt in proces de acordare a custodiei unice si as dori sa stiu daca la terminarea procesului, in baza certificatului de grefa se poate iesi din tara cu ... (vezi toată discuția)