Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... custodie temporara minor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

custodie temporara minor

in urma unei actiuni de reincredintare minor am obtinut custodia temporara prin hotarare definitiva si irevocabila pe calea ordonantei presedintiale,fondul urmand sa se judece ulterior.Avand aceasta hotarare pot calatori in strainatate cu minorul fara a fi necesar acordul tatalui?
Da. Puteti calatori . Va trebuie pasaport sau act de identitate si hotararea judecatoreasca in original!
Vacanta placuta!
=D>