Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Schimbare carte identitate
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Schimbare carte identitate

Buna ziua!
ce acte imi sunt necesare pentru schimbarea cartii de identitate si ce forma trebuie sa aleg (luare in spatiu),avand in vedere urmatoarea situatie:
-am vandut imobilul unde aveam adresa si acum doresc sa am adresa unde locuiesc la parinti la domicililu acestora,va rog!
Buna ziua,
Va sunt necesare:
- certificatul de nstere, copie si original,
- Cerificatul de casatorie (daca e cazul) copie si original,
- sentinta de divort legalizata (daca e cazul) copie si original,
- vechiul C.I.,
- actele de proprietate ale imobilului unde urmeaza sa aveti domiciliu (copie si original),
- C.I.-ul celui ce este proprietar al spatiului (copie si original),
- proprietarul casei merge cu dumneavoastra si semneaza la politie un formular.
multumesc!
si taxa de 7 lei pt carte+5 lei taxa timbru, in total 12 lei