avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 753 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decizie colectiva sau act aditional la majoratea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decizie colectiva sau act aditional la majoratea salariului minim pe economie

Buna ziua, va rog frumos ce este mai corect decizie de majorare salariu sau act aditional si care este termenul de transmitere
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:34, 10 Mai 2016
Corect, d.p.d.v. legal, este intocmirea unei decizii de majorare.

Termenul de depunere, in cazul deciziei de majorare, a fost 03.05.2016

Termenul de depunere, in cazul actului aditional, este 27.05.2016

Ultima modificare: Marți, 10 Mai 2016
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Marire salariu minim de la 01.05.2016 Maddy-eu Maddy-eu Buna ziua, Pentru cei cu cim 4 ore salariul minim creste de la 525 la 625 iar pentru cei cu cim 2 ore salariul minim creste de la 300 la 350? Va rog sa imi ... (vezi toată discuția)
Majorare salariu minim comancorinaadelina comancorinaadelina Buna ziua, Tinand cont de faptul ca majorarea salariului minim se face de la 01.05.2016, zi libera,(atat 1 cat si 2) este corect sa procedez in felul ... (vezi toată discuția)
Cresterea salariului minim brut 1 februarie 2013 cristina_71 cristina_71 Buna ziua. As dori sa operez in Revisal majorarea salariului minim brut pe economie de la 1 februarie 2013.Intrebarea mea este : trebuie un alt contract de ... (vezi toată discuția)