Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decizie colectiva sau act aditional la majoratea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decizie colectiva sau act aditional la majoratea salariului minim pe economie

Buna ziua, va rog frumos ce este mai corect decizie de majorare salariu sau act aditional si care este termenul de transmitere
Corect, d.p.d.v. legal, este intocmirea unei decizii de majorare.

Termenul de depunere, in cazul deciziei de majorare, a fost 03.05.2016

Termenul de depunere, in cazul actului aditional, este 27.05.2016

Cornel Vasile, Consilier juridic